Aktualności

Polska pod Krzyżem - 14 IX 2019

W sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego będzie miało miejsce wydarzenie "Polska pod Krzyżem". Główne wydarzenia będą we Włocławku (więcej informacji tutaj: https://www.polskapodkrzyzem.pl), ale w naszej parafii również chcemy się zjednoczyć w tym doświadczeniu modlitwy. Dlatego w sobotę Msza św. będzie o godz. 15:00 (godzina śmierci Jezusa na krzyżu), a po Mszy wyruszymy na drogę krzyżową do krzyża na końcu ul. Adamowickiej (pod lasem). Tam będzie modlitwa uznania Chrystusa naszym Królem, a w drodze powrotnej odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Zapraszam wszystkich do udziału.

Jeden z organizatorów, Maciej Bodasiński o Polsce pod Krzyżem. Mocne zaproszenie. Wszyscy powinni stanąć pod Krzyżem, 14 września 2019, w święto Podwyższenia Krzyża, w dniu urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Lotnisko we Włocławku i wszystkie miejsca łączące się duchowo to pola duchowej bitwy o Kościół i Polskę.

XXVIII Festiwal Spotkałem Pana - 14 IX 2019

Z radością zapraszamy na już XXVIII Festiwal Spotkałem Pana w Raciborzu. Po raz kolejny spotykamy się, by głosić Jego Imię, śpiewać o Nim i dla Niego, modlić się wspólnie, trwać razem przed Panem. Zapraszamy Ciebie, byś tak jak każdy z nas, mógł Spotkać się z Nim osobiście. Niech to będzie błogosławiony czas. Podczas Festiwalu będzie także kącik z ciasteczkami, herbatą, kawą, czy dobrą książką. Zapraszamy!

III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet - 7 IX 2019

Dnia 7 września odbędzie się III Diecezjalna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

Boże Ciało - 20 VI 2019

Boże Ciało 2019

W czwartek 20 czerwca, po Mszy św. o godzinie 800, w naszej parafii procesja w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przeszła ulicą Wiejską do czterech ołtarzy. Jak co roku, cała trasa była pięknie udekorowana dywanem kwiatowym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Festiwal życia - 8 - 14 VII 2019

Wartość alt dla zdjęcia

Zachęcamy do udziału w Festiwalu Życia, który odbędzie się w dniach 8 – 14 lipca br., w Kokotku (Lubliniec). Jest to największe plenerowe wydarzenie chrześcijańskie w regionie, skierowane do młodzieży (16-35 lat).

Festiwal Życia to radość, entuzjazm, poznanie sensu życia, odkrycie Boga (może po raz kolejny?), relacje, spotkanie, muzyka, warsztaty, koncerty, ewangelizacja… i jeszcze więcej!

Więcej informacji na festiwalzycia.pl.

Organizacja wyjazdu grupowego z naszego dekanatu, Kuźnia Raciborska:

Kl. Tomasz Bazan, Rudy par. pw. Wniebowzięcia NMP
Kontakt: mail tombaz170@gmail.com, tel. 784-350-247

Zapisy do 14. czerwca, z wpłatą zaliczki 50 zł.

20. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gliwicach

W tym roku obchodzimy 20. rocznice wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach. Centralnym wydarzeniem o charakterze diecezjalnym będzie Eucharystia w poniedziałek, 17 czerwca br. o godz. 18:00 w kościele katedralnym Gliwicach. Po niej odbędzie się okolicznościowy koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. Biskup prosi, by w kościele katedralnym znalazła się reprezentacja każdej parafii naszej diecezji, wraz z pocztami sztandarowymi. Chętnych do udziału w tej uroczystości proszę o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli 09.06 - jeśli będzie nas więcej, to zorganizujemy jakiś autobus.

Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca - 1 VI 2019

1.06 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jeśli do soboty 25.05 zbierze się grupa chętnych osób, to możemy się wspólnie wybrać na to wydarzenie. Zgłoszenia u proboszcza. Program pielgrzymki: 9.30 - program słowno-muzyczny - Papieskie Dzieła Misyjne
10.00 - Słowa Krajowego Moderatora Żywego Różańca
10.20 - konferencja - ks. Bogdan Michalski
10.40 - spotkanie z Redakcją „Różańca" i z Papieskimi Dziełami Misyjnymi
11.00 - Różaniec - Wniebowstąpienie Pana Jezusa - ks. Stanisław Szczepaniec
11.30 - Świadectwo o Żywym Różańcu
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera SAC.

« Poprzednia Strona 2 z 19 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach