Muzyka w starym opactwie opoka.org.pl

Kanał RSS

kanał rss

Możesz otrzymywać informacje o aktualnościach na stronie subskrybując nasz kanał rss.

Więcej informacji o rss »

Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS

Aktualności

20. rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gliwicach

W tym roku obchodzimy 20. rocznice wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach. Centralnym wydarzeniem o charakterze diecezjalnym będzie Eucharystia w poniedziałek, 17 czerwca br. o godz. 18:00 w kościele katedralnym Gliwicach. Po niej odbędzie się okolicznościowy koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego Politechniki Śląskiej. Biskup prosi, by w kościele katedralnym znalazła się reprezentacja każdej parafii naszej diecezji, wraz z pocztami sztandarowymi. Chętnych do udziału w tej uroczystości proszę o zapisywanie się w zakrystii do przyszłej niedzieli 09.06 - jeśli będzie nas więcej, to zorganizujemy jakiś autobus.

Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca - 1 VI 2019

1.06 odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Jeśli do soboty 25.05 zbierze się grupa chętnych osób, to możemy się wspólnie wybrać na to wydarzenie. Zgłoszenia u proboszcza. Program pielgrzymki: 9.30 - program słowno-muzyczny - Papieskie Dzieła Misyjne
10.00 - Słowa Krajowego Moderatora Żywego Różańca
10.20 - konferencja - ks. Bogdan Michalski
10.40 - spotkanie z Redakcją „Różańca" i z Papieskimi Dziełami Misyjnymi
11.00 - Różaniec - Wniebowstąpienie Pana Jezusa - ks. Stanisław Szczepaniec
11.30 - Świadectwo o Żywym Różańcu
12.00 - Msza św. pod przewodnictwem abpa Henryka Hosera SAC.

Lednica - 1 VI 2019

Lednica 2019

Serdecznie zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Spotkaniu Młodzieży na Polach Lednickich w sobotę 1.06. Wyjazd organizuje parafia w Rudach. Więcej informacji na stronie https://www.lednica2000.pl/lednica2019/ oraz u proboszcza.

Wizytacja biskupia - 15 V 2019

bp Iwanecki

W środę odwiedzi nas ks. bp Andrzej Iwanecki.

O godz. 1630 będzie spotkanie Rady Parafialnej z księdzem biskupem, natomiast o godz. 1800 uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wizytacja biskupa jest świętem całej parafii. Tam, gdzie biskup sprawuje Eucharystię, tam w szczególny sposób objawia się Kościół. Dlatego zapraszam wszystkich parafian do udziału w tej liturgii.

Jak przekazywać wiarę dzieciom - 18 V 2019

Duszpasterstwo rodzin diecezji gliwickiej serdecznie zaprasza rodziców i wychowawców na spotkanie z dr. Piotrem Wołochowiczem pt. "Jak w obecnych czasach skutecznie przekazywać wiarę dzieciom?", które odbędzie się 18 maja 2019r. W godz. 9-15 w domu katechetycznym przy parafii św. Bartłomieja w Gliwicach. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej: dorodzin.pl

Warsztaty dla małżonków - 23 III 2019

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty o intymności małżeńskiej pt. "Bądź blisko mnie, czyli seks po ślubie", które odbędą się 23 marca 2019 r. w centrum edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach.

Zimowisko - 11 - 16 II 2019

zimowisko 2019

W pierwszym tygodniu ferii zimowych dzieci i młodzież z naszej parafii (ale nie tylko) uczestniczyła w zimowisku w Soli w Beskidzie Żywieckim. Była to okazja do wspólnego wypoczynku na świeżym powietrzu, wspólnej modlitwy i aktywnego spędzenia czasu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

« Poprzednia Strona 2 z 18 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach