Kanał informacyjny rss

RSS (Really Simple Syndication) - to format przesyłania wiadomości oparty na języku XML. Jest bardzo prosty w swojej konstrukcji co przyczynia się do jego dużej popularności w inetrnecie. Komunikacja opiera się na jednym pliku XML, który zawiera wszystkie potrzebne informacje. Jest to plik zawierający tylko tekst, dlatego jest bardzo niewielki i tym samym łatwy do pobrania nawet na urządzeniach przenośnych (palmtop, telefon komórkowy). Kanał RSS zazwyczaj zawiera streszczoną wersję artykułu z linkiem do pełen wersji tekstu.

Do pobierania kanału RSS służą specjalne programy zwane "czytnikami RSS". Wszystkie najpopularniejsze obecnie przeglądarki (m.in. Opera, Fireox, Internet Explorer 7) także umożliwiają subskrybowanie takiego kanału, potrafią to też niektóre programy pocztowe (np. Thunderbird). Dzięki RSS można w jednym miejscu zebrać najbardziej interesujące nas informacje subskrybując kanały z wybranych stron. Po zapoznaniu się ze skróconymi informacjami można łatwo przejść do całego tekstu.

Na niniejszej stronie kanał RSS zawiera aktualności pojawiające się na stronie głównej. W kanale będą one dostępne od razu po opublikowaniu na stronie www.

Poniższe zdjęcia przedstawiają kanał naszej strony parafialnej w różnych czytnikach:

google reader opera akregator

rss feedKanał informacyjny RSS

Link do RSS znajduje się także w lewej kolumnie każdej strony niniejszego serwisu.

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach