Aktualności

Festiwal "Muzyka w starym opactwie"

28 czerwca 2026 w Rudach w sanktuarium Matki Bożej Pokornej odbędzie się pierwszy koncert festiwalu „Muzyka w starym opactwie”. W bieżącej edycji wystąpią artyści, którzy już kiedyś występowali przed publicznością rudzką, jak pan profesor Julian Gembalski, Waldemar Krawiec, czy pani dr Mariola Brzoska. Dwoje z nich wystąpi w towarzystwie artystów zaproszonych na festiwal po raz pierwszy. Są to: Aleksandra Szafir-Makowska, śpiewaczka, której niezwykle piękny w barwie sopran, wzbudza zachwyt, począwszy od jury konkursów, na których zbierała laury, jak i szerokiej publiczności, przed którą ma okazję śpiewać. Wraz z panią Mariolą Brzoską wykonają program, który poświęcony jest tematyce Maryjnej.

W koncercie październikowym będziemy mogli podziwiać słynnego ze wspaniałych improwizacji profesora Juliana Gembalskiego. Wystąpi on w towarzystwie zespołu wokalnego Vox Amici, prowadzonego przez niezwykle utalentowanego dyrygenta Krzysztofa Hrycyszyna.

Festiwal, zgodnie z utrwaloną już tradycją, zainaugurują swoim koncertem dyplomanci muzycznego ośrodka kształcenia muzyków kościelnych w Gliwicach, zarówno organiści, jak i śpiewacy. Serdecznie zapraszamy.

Plakat - Muzyka w starym opactwie

Fitness i Pilates w Babicach

Tradycyjnie już latem jest możliwość wzięcia udziału w zajęciach Fitness i Pilates na wolnym powietrzu na terenie OSP Babice od 29.06. do 31.08.

Zapisy u p. Edyty Przybyły (607 658 965).

Plakat - Fitness i pilates 2026

Jubileusz 60 lat święceń kapłańskich ks. Bogdana Kicingera

W tym roku ks. prałat Bogdan Kicinger, były proboszcz naszej parafii, obchodzi jubileusz 60 lat posługi kapłańskiej. Z tej okazji uroczyste Msze św. dziękczynne zostaną odprawione w Raciborzu w parafii NSPJ w niedzielę 14. czerwca o godz. 10:30 oraz w naszej parafii w sobotę 20. czerwca o godz. 13:00. Po Mszy św. w naszej parafii zapraszamy na kawę i ciasto dla wszystkich chętnych.

Plakat - Msze św. dziękczynne

Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej - 15 II 2026

Wybory do rady parafialnej

W niedzielę 15.02.2026 odbędą się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z tyłu kościoła są wyłożone karty do głosowania, na których widnieje 19 kandydatów. Na karcie zaznaczamy maksymalnie 7 osób (tylu członków rady wybieramy). Można zaznaczyć mniej. Karty z większą ilością zaznaczonych osób będą nieważne. Karty wrzucamy do urny, która będzie w niedzielę z tyłu kościoła od rana do godz. 18:00. Jeśli ktoś przewiduje, że w niedziele będzie nieobecny, może poprosić kogoś o wrzucenie swojej karty, lub przynieść wcześniej do proboszcza w zaklejonej kopercie z napisem "Wybory" (żeby zachować tajność głosowania). Członków obecnej Rady bardzo proszę o przybycie na spotkanie w przyszły wtorek (17.02) na 19:00 do Domu parafialnego w celu podliczenia głosów.

Kandydaci do Rady Parafialnej:

  1. Achtelik Mirosław
  2. Broża Zygmunt
  3. Chrubasik Róża
  4. Czech Paweł
  5. Czech Stanisław
  6. Czogalik Kornelia
  7. Dziedzioch Gabriela
  8. Dziedzioch Arnold
  9. Iskała Anna
  10. Jarzombek Eugeniusz
  11. Kałus Longin
  12. Kowaczek Roksana
  13. Kowalski Mirosław
  14. Łyczek Mateusz
  15. Łyczek Krystian
  16. Mertas Anna
  17. Przybyła Edyta
  18. Wydra Teresa
  19. Wydra Barbara

Wieczór kolęd - 11 I 2026

W niedzielę 11. stycznia 2026 r. o godz. 16:00 zapraszamy na wieczór kolęd w wykonaniu chóru, scholi oraz zespołu instrumentalnego naszej parafii, pod dyrekcją Brygidy Tomali.

Plakat zapraszający na wieczór kolęd 2026

Rekolekcje adwentowe - 7-10 XII 2025

W dniach od 7 do 10 grudnia będziemy przeżywać parafialne rekolekcje adwentowe. W tym roku, rekolekcje poprowadzi o. Paweł Gomulark OMI. Poniżej można znaleźć link do pełnego planu rekolekcji.

Jubileusz ministranów

Z okazji roku jubileuszowego chcielibyśmy zaprosić na parafialny Jubileusz Ministrantów - wszystkich, którzy kiedykolwiek pełnili służbę ministrancką przy ołtarzu naszego kościoła. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę 22 listopada. Rozpoczniemy je o godzinie 14. mszą św., której przewodniczyć będzie ks. prof. Piotr Morciniec. Następnie w domu parafialnym uczestnicy spotkają się na podwieczorku (kawa i ciasto). Będzie to czas wspomnień oraz odświeżenia i pogłębienia znajomości. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich byłych i aktualnych ministrantów, zarówno mieszkających w Babicach lub w ich pobliżu, jak i tych, których koleje życiowe zawiodły w dalszy świat. Proszę o przekazanie tej informacji dalej, tak by dotarła do jak największej liczby zainteresowanych.

Plakat - jubileusz ministrantów

Strona 1 z 37 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach