Aktualności

Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Z każdej parafii naszej diecezji jedna osoba czyta fragment - zapraszam i polecam. Tutaj jest cała playlista - każdy rozdział, to kolejny odcinek.

ks. Marek Olekszyk

20 osób w kościele... Kto to policzy?

W kościele babickim może być maksymalnie 20 osób (nie licząc księdza i diakona) + jedna na chórze (nie licząc organistki). Kto to będzie liczył? Skąd mam wiedzieć, czy jest jeszcze miejsce? Zobacz ten filmik. Dla rodziny, która zamówiła intencję może być rezerwacja miejsc - w tej sprawie proszę dzwonić dzień wcześniej do proboszcza: 608242812.

Konkurs rodzinny w Tygodniu Biblijnym

Zapraszam całe rodziny do udziału w "Konkursie na najlepszą ekranizację fragmentu Ewangelii św. Mateusza". Nie brakuje w Babicach talentów ;)

Szczegóły można znaleźć w linku: szczegóły konkursu biblijnego

ks. Marek Olekszyk

Aktualizacja ogłoszeń na podstawie dekretu biskupa gliwickiego z 19.04.2020

 1. Biorąc pod uwagę najnowsze rozporządzenie rządu biskup gliwicki zezwolił na odprawianie Mszy św. z ludem. Zgodnie z rozporządzeniem w kościele może być jedna osoba na 15 m2. W naszym kościele może więc być 20 osób nie licząc księdza, diakona i organistki. Bardzo proszę ściśle przestrzegać tej liczby.
 2. W dni powszednie, jeśli nie będzie pogrzebu, będą codziennie dwie Msze św. o 8:00 i o 18:00
 3. W niedzielę będą Msze w zwykłym porządku: o 8:00, 10:00 i dodatkowa o 14:00. Wszystkie Msze w niedzielę będą transmitowane. Msza wieczorna w sobotę (o 18:00) będzie już Mszą niedzielną! Nie będzie jednak transmitowana. Proszę, by osoby które będą w sobotę o 18:00 nie przychodziły już w niedzielę, by dać miejsce innym.
 4. Bardzo proszę o ścisłe przestrzeganie aktualnych wymogów bezpieczeństwa:
  1. obowiązkowo zakryte usta i nos (maseczką lub czymkolwiek);
  2. zachowanie odległości min. 2 metrów od siebie (nie dotyczy rodziny - mieszkańców jednego domu);
  3. Podchodząc do Komunii św. również zachowujemy ten dystans. Biskup zaleca przyjmowanie Komunii na rękę. Można również do ust, jednak te osoby powinny podchodzić do Komunii na końcu.
 5. W dalszym ciągu pozostaje w mocy dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej i w dalszym ciągu zachęcam do uczestnictwa we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia czy internetu.

Cały dekret biskupa znajduje się poniżej.

Tydzień miłosierdzia

Tydzień miłosierdzia

Świąteczne pozdrowienie Biskupa Gliwickiego

Biskup Gliwicki Jan Kopiec przesyła świąteczne pozdrowienia dla diecezjan

Błogosławieństwo stołu Wielkanocnego

Co z poświęceniem pokarmów?

Nie będzie w Wielką Sobotę tradycyjnego błogosławienia (poświęcenia) pokarmów. Możemy to zrobić samodzielnie w domu, w ramach wspólnej modlitwy przed uroczystym śniadaniem wielkanocnym. Wzór błogosławieństwa jest poniżej oraz w kościele wydrukowany do zabrania.

« Poprzednia Strona 2 z 24 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach