Aktualności

Kazanie pasyjne - 4 niedziela Wielkiego Postu

IV kazanie pasyjne: Jezus spotyka Matkę, Szymona, Weronikę i płaczące niewiasty

Gość Niedzielny w internecie

Zazwyczaj w niedzielę w kościołach czeka na nas również (oprócz Pana Jezusa) aktualny numer "Gościa Niedzielnego". W najbliższym czasie nie będzie kolportowany w kościołach, podobno można go kupić w innych punktach, podobnie jak inne gazety, choć nie jest to dzisiaj łatwe. Dlatego polecam Gościa w internecie https://www.gosc.pl . A tutaj jest też instrukcja, jak ściągnąć na komputer, tablet lub smartfona kompletny aktualny numer (tym razem za darmo!): Instrukcja

ks. Marek Olekszyk

Płyn do dezynfekcji rąk

W przedsionku kościoła jest żel do dezynfekcji rąk (luksusowy towar w tych dniach :) ). Wierzymy w Bożą Opatrzność, a jednocześnie korzystamy z rozumu, którym nas Stwórca obdarzył. Dlatego proszę dezynfekować dłonie wchodząc do kościoła. Proszę też w tych dniach NIE CAŁOWAĆ KRZYŻA!

ks. Marek Olekszyk

Strona na Facebook'u

Czas pandemii mobilizuje do pewnych zmian i udoskonaleń. Dlatego powstaje Facebook'owa strona parafii w Babicach: żeby w tej wirtualnej przestrzeni być trochę bliżej siebie i lepiej się komunikować.

Kazanie pasyjne - 3 niedziela Wielkiego Postu

Ze względów oczywistych zawieszone zostały wszelkie nabożeństwa, dlatego ks. Joachim Koza udostępnia kazanie pasyjne na kanale "YouTube". Zachęcamy do posłuchania.

Odwołanie planowanych godzin Mszy św.

Dzisiaj (w niedzielę 15.03) po południu otrzymaliśmy pilną wiadomość z Kurii z następującym doprecyzowaniem sobotniego dekretu biskupa gliwickiego:

"Wczorajsza decyzja Biskupa Gliwickiego nie uległa żadnej zmianie, zatem dalej obowiązuje zarządzenie o odwołaniu planowych godzin odprawiania Mszy św. oraz nakaz odprawiania Mszy św. bez obecności ludzi, nawet dwóch czy trzech osób, a także osób które na danej Mszy miały zamówioną intencję.

Można odprawić Msze poza zwyczajowymi godzinami, najlepiej przed otwarciem lub po zamknięciu kościoła.

Do Kurii docierają informacje od wiernych, że księża nie przestrzegają zaleceń Biskupa, dlatego pragnę przypomnieć, że wydany wczoraj dekret ma charakter obligatoryjny a nie fakultatywny!"

W związku z tym informuję, że MSZE ŚW. W ZAMÓWIONYCH INTENCJACH BĘDĄ ODPRAWIONE, JEDNAK O INNYCH GODZINACH. Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji.

W zakładce "Aktualne ogłoszenia" jest już zmieniona wersja bez podawanych godzin Mszy św.

ks. Marek Olekszyk

Słowo biskupa Jana Kopca

Ten komunikat biskupa Jana Kopca miał być odczytany na Mszach niedzielnych. Został napisany w czwartek, gdy nie było jeszcze mowy o tak wielkich ograniczeniach, z jakimi mamy dzisiaj do czynienia. Zachęcam do przeczytania.

ks. Marek Olekszyk

« Poprzednia Strona 2 z 22 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach