Aktualności

Ćwicz by długo żyć - 4 VII - 31 VIII

Emaus parafialny - Wambierzyce 13 V 2023

41 osób (parafian i nie tylko) wzięło udział w tradycyjnym parafialnym Emaus. Tym razem celem pielgrzymki było sanktuarium Wambierzyckiej Królowej Rodzin, gdzie od ponad 800 lat jest czczona niewielka figurka, bo mierząca zaledwie 28 cm, Maryi z Dzieciątkiem.

Emaus parafialny do sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach

Już niedługo - w sobotę 13 maja - wybieramy się do Wambierzyc do niesamowitego, pięknie położonego sanktuarium Matki Bożej Królowej rodzin w Wambierzycach. Zapraszam niezdecydowanych. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.

Wyjazd o 6:30 (zbiórka obok szkoły).

Bazylika w Wambierzycach

Warsztaty komunikacji małżeńskiej - "Kochanie, porozmawiaj ze mną!"

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej serdecznie zaprasza małżonków na warsztaty komunikacji małżeńskiej pt. "Kochanie, porozmawiaj ze mną!" z wykorzystaniem gry "Przekonaj mnie!", które odbędą się 6 maja 2023 r. przy parafii św. Bartłomieja w Gliwicach.

Krótki opis:

Dbać o relacje małżeńskie można na wiele sposobów, my proponujemy połączyć przyjemne z pożytecznym. W atmosferze randki, przy dobrej kawie i ciastku, małżonkowie będą mogli po krótkim wprowadzeniu do poszczególnych zagadnień porozmawiać ze sobą. W rozwiązywaniu małżeńskich sytuacji konfliktowych najważniejsze nie jest udowodnienie własnej racji, ale możliwość wypowiedzenia wzajemnych oczekiwań i emocji. Gra pomaga w rozmowie na głębszym poziomie, co służy lepszemu zrozumieniu nieporozumienia i ułatwia wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania. Każda para otrzyma egzemplarz gry na własność.

The Chosen (Wybrani) – serial o życiu Jezusa

W Babicach już w niedzielę 23.04.2023 o 15:15.

Światowy hit, o którym miliony ludzi nie przestają mówić. Pierwszy wielosezonowy serial o życiu Jezusa oparty na prawdziwych historiach. Pokazuje Ewangelię oczami osób, które znały Go osobiście.

Charyzmatyczny rybak walczący z długiem, piękna kobieta zmagająca się z demonami i utalentowany księgowy wykluczony ze społeczeństwa. Oni jako pierwsi spotykają Jezusa, który dokonując cudów, rozpoczyna swoją misję, aby zmienić świat. Jeszcze nie wiedzą, że to początek globalnej rewolucji, która rozpocznie nową erę w historii.

The Chosen to opowieść o najbardziej wpływowej osobie świata. Skupia się na relacjach Chrystusa z ludźmi z różnych warstw społecznych. Twórcy pokazują znane opowieści, ale w całkowicie nowej perspektywie. Pierwszy sezon, opowiada historie powołań pierwszych naśladowców. Przedstawia kulturowy kontekst postaci, ukazując jednocześnie poświęcenie na jakie muszą się zdobyć, by podążać za Jezusem.

The Chosen jest największym projektem medialnym wszech czasów finansowanym przez społeczność. Do tej pory przetłumaczony na 62 języków, z 442 000 000 wyświetleń, konsekwentnie utrzymuje się w rankingu 50 najlepszych aplikacji w kategorii "rozrywka" iOS i Android.

Na pierwszy odcinek ("Wezwałem cię po imieniu") zapraszamy w Niedzielę Biblijną 23 kwietnia na 15:15 do Domu Parafialnego.

Więcej informacji o serialu tutaj: https://thechosen.pl

The Chosen

Misterium pasyjne - 2 IV 2023

W niedzielę 02.04.2023 r. w naszym kościele o godz. 14:00 rozpoczęło się nabożeństwo Gorzkich Żali ubogacone uczestnictwem naszego chóru parafialnego oraz kwartetu smyczkowego. Zapraszamy do obejrzenia nagrania oraz kilku zdjęć z tego nabożeństwa.

Dekoracja

Wielkopostne Rekolekcje Parafialne - 26 - 29 III 2023

Od V niedzieli Wielkiego Postu (26.03.) do środy (29.03.) będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W tym roku poprowadzi je ks. Henryk Bardosz. Poniżej publikujemy program rekolekcji.

« Poprzednia Strona 2 z 34 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach