Aktualności

Zbiórka na respirator

Zbiórka na respirator Biskup gliwicki prosi o włączenie się w zbiórkę funduszy na zakup respiratora. Środki potrzebne na zakup urządzenia można wpłacać na rachunek bankowy:
Diecezja Gliwicka
ul. Łużycka 1
44-100 Gliwice
Bank Pekao SA I/O Gliwice
nr 60 1240 1343 1111 0000 2337 5479
koniecznie z dopiskiem w tytule przelewu: RESPIRATOR

Kazanie pasyjne - Niedziela Palmowa

VI kazanie pasyjne: "Jezus Zmartwychwstał i żyje"

Transmisja Liturgii

Liturgia Triduum Paschalnego będzie się odbywała bez udziału ludu, przy drzwiach zamkniętych, jednak będzie ona transmitowana na żywo w internecie na kanale Youtube "Parafia św. Anny Babice". Zachęcam do przeżywania w ten sposób tych ważnych dni.

  • Wielki Czwartek - 18:30
  • Wielki Piątek - 18:30
  • Wigilia Paschalna (sobota) - 20:30
  • Niedziela Wielkanocna - 9:00 (W intencji ustania epidemii)

ks. Marek Olekszyk

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa

Niedziela Palmowa - dzień, w którym wspominamy wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy, gdzie był witany przez tłumy z gałązkami palmowymi. Przez epidemię nie możemy wziąć udziału w Eucharystii ani w procesji z palmami wokół kościoła. Dlatego chcę zaproponować inną formę uczczenia Jezusa w ten dzień: o godz. 14:00 wyjdę z Najświętszym Sakramentem i przejdę ulicami naszej wioski, by pobłogosławić wszystkie domy i rodziny. Wszystkich zachęcam, by wyjść przed drzwi na podwórko, czy stanąć w oknie (może nawet z palmami?), by Jezusa przywitać i przyjąć błogosławieństwo.

Wyjdę z kościoła przez cmentarz i przejdę następującą trasą: ul. Szkolna (od cmentarza w stronę Wiejskiej), Wiejska, Matejki, Rudzka w stronę Nędzy (do końca chodnika), Piaskowa, Drzewna, Rudzka w stronę Markowic, Powstańców Śl., Wiejska, Arki Bożka, Wyzwolenia, Przyrwy, Polna, Adamowicka i Szkolna od szkoły do kościoła.

Będzie mi towarzyszył diakon z dzwonkiem, by było słychać, gdzie mniej więcej jesteśmy.

ks. Marek Olekszyk

Kazanie pasyjne - 5 niedziela Wielkiego Postu

V kazanie pasyjne: "Widziałem Jezusa... w wątpiących, obojętnych i odchodzących od Niego"

Spowiedź w czasie pandemii

Jak możemy otworzyć się na dar przebaczenia grzechów w sytuacji, kiedy przyjście do spowiedzi jest mocno utrudnione, albo związane z dużym ryzykiem zarażenia siebie i innych?

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

ks. Artur Sepioło

Nie odbyły się w tym roku nasze parafialne rekolekcje w kościele. Zachęcam jednak do przeżycia rekolekcji pozostając w domu - niech nam pomogą nauki ks. Artura Sepioło.

http://snegliwice.org/prze-obrazeni/

« Poprzednia Strona 3 z 24 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach