Aktualności

Dekret Biskupa Gliwickiego w sprawie stanu epidemicznego w Polsce

Biskup gliwicki udziela wszystkim dyspensy od udziały we Mszy św. niedzielnej (do 29.03)! Msze św. w zamówionych i ogłoszonych intencjach będą odprawiane, jednak mają być odprawiane bez udziału ludu. Zostańmy więc w domach i weźmy udział w transmisjach Mszy św.

Kościół w Babicach będzie otwarty codziennie od 7:20 do 18:30, tak by każdy mógł przyjść, pomodlić się indywidualnie unikając spotkań w większych grupach niż 50 osób.

W związku z ta sytuacją odwołane są również nasze rekolekcje wielkopostne.

Odwołane są w tym czasie wszystkie nabożeństwa (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale i Koronka do Miłosierdzia Bożego). Zachęcam by przeżywać te modlitwy indywidualnie.

Od godziny 17:00 do 18:00 będzie codziennie w tym czasie okazja do spowiedzi.

Na ten czas biskup zawiesza szafarzy Komunii św. a chorych zaleca odwiedzać kapłanom w sytuacji zagrożenia życia. Diakon nie będzie więc w tym czasie odwiedzał chorych w z komunią św.

Przekazujmy sobie nawzajem te informacje, by każdy był zorientowany. Zachęcam, by często w tym czasie sprawdzać naszą stronę parafialną www.annababice.pl, bo mogą się częściej pojawiać nowe informacje i wytyczne.

ks. Marek Olekszyk

Informacja Ministra Zdrowia w sprawie nowego koronawirusa

Upamiętnienie bł. ks. Richarda Henkesa w Raciborzu - 23 II 2020

W niedzielę 23 lutego w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu (ul. Warszawska) i pod Zakładem Karnym odbędą się uroczystości upamiętniające bł. ks. Richarda Henkesa.

Konferencja 'Szczęście w życiu, a małżeństwo i rodzina' - 24 II 2020

Jak żyć w małżeństwie i nie zwariować? Na to pytanie oraz wiele innych odpowie dr inż. Jacek Pulikowski w czasie konferencji w Raciborskim Domu Kultury (ul. Chopina 21). Konferencja skierowana jest zarówno do narzeczonych jak i małżonków, którzy chcą zgłębiać swoją wiedzę na temat życia w związku i zrozumienia siebie, a także roli, jaką w małżeństwie odgrywa Bóg. To spotkanie zarówno dla tych którzy są szczęśliwi, a także dla tych którzy tegoż właśnie szczęścia poszukują.

Wieczór kolęd - 6 I 2020

Serdecznie zapraszamy na wieczór kolęd, który odbędzie się w uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia o godz. 16.00. Wystąpi nasz chór, zespół instrumentalny oraz sopranistka Klaudia Romek.

W programie znajdą się różne kolędy, a wśród nich te najbardziej znane. Nie zabraknie też tradycyjnego wspólnego śpiewania.

Rekolekcje adwentowe - 15 - 18 XII 2019

Tegoroczne rekolekcje adwentowe przeżywamy od niedzieli 15 grudnia do środy 18 grudnia. Rekolekcje prowadzi o. Janusz Napierała OMI.

Poświęcenie odnowionego krzyża przy ul. Rudzkiej - 17 XI 2019

W niedzielę 17 listopada w czasie nabożeństwa popołudniowego ks. Proboszcz poświęcił krzyż przy ul. Rudzkiej, który został odnowiony po uszkodzeniu w czasie prac drogowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

« Poprzednia Strona 3 z 22 Następna »

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach