Grupy w parafii

W naszej parafii funkcjonuje kilka grup, do których parafianie należą. Odgrywają one ważną rolę w życiu parafii, bo przyczyniają się do pogłębienia wiary i ubogacają parafian o nowe doświadczenia, czy inne spojrzenie na pewne sprawy. Są one również (szczególnie róże różańcowe) formą modlitewnego wspierania się nawzajem. Do tradycji weszły już Msze św. za zmarłych członków róż różańcowych ofiarowywane przez ich żyjących członków.

Do tych grup należą parafianie z wszystkich przedziałów wiekowych.

foska

Młodzież angażuje się w Ruch Światło - Życie, który jest w naszej parafii obecny także za sprawą odbywających się co roku w naszym Domu Parafialnym rekolekcji IIo, na które przyjeżdża młodzież z całej diecezji gliwickiej.

Wielu ludzi dorosłych (ale także i młodzież) jest zaangażowanych w róże różańcowe. Codziennie odmawiają oni dziesiątkę różańca rozważając jego kolejne tajemnice, którymi co miesiąc się wymieniają. Jest to najdłużej istniejąca grupa w naszej parafii.

Najmłodszą (jeśli chodzi o staż istnienia) grupą jest katecheza dla dorosłych. Powstała ona stosunkowo niedawno. Katecheza dla dorosłych jest to cykl spotkań organizowanych w Domu Parafialnym dla wszystkich chętnych parafian, których tematem są różne zagadnienia związane z wiarą i Kościołem.

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach