Jubileusz 25 - lecia kapłaństwa ks. Piotra Morcińca

20 VI 2010

W niedzielę 20 czerwca 2010 r. w naszej parafii uroczyście dziękowaliśmy Panu Bogu za 25 lat kapłaństwa naszego parafianina ks. Piotra Morcińca. O godz. 1000 rozpoczęła się uroczysta Msza dziękczynna, którą razem z księdzem Jubilatem koncelebrowali: ks. Proboszcz Bogdan Kicinger, ks. dr Piotr Kosmol, ks. dziekan Edward Bogaczewicz (parafia Ducha Św. w Kędzierzynie-Koźlu) oraz ks. Franciszek Paszek. Na Mszy był obecny i wygłosił kazanie ks. bp Gerard Kusz, który w tym roku obchodził 25-lecie sakry biskupiej.

Ks. Piotr przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Jana Wieczorka w Katedrze św. Krzyża w Opolu 22 czerwca 1985 roku.

Po popołudniowych nieszporach, które rozpoczęły się o godz. 1500 wszyscy parafianie zostali zaproszeni przez ks. Piotra do ogrodów plebanijnych na kawę i kołocz oraz wieczornego grila. Parafianie bardzo licznie przyszli świętować z księdzem Jubilatem. Grupa młodzieży (Patrycja Biały, Dorota Chrubasik, Hanna Mietła, Adam Kowalski oraz Mateusz Łyczek) pod kierunkiem pani Kornelii Czogalik przedstawiła życiorys księdza Piotra na wesoło (teksy napisała również pani Kornelia Czogalik), zaczynając od krów wypasanych na pastwisku, poprzez osiągnięcia sportowe, naukę w szkole i studia do posługi duszpasterskiej.

W czasie spotkania w Domu Parafialnym można było zobaczyć film oraz zdjęcia z prymicji księdza Piotra. Obrazy parafii i ludzi sprzed 25 lat przywołały wiele wspomnień.

Zdjęcia z parafialnych obchodów jubileuszu (kliknij, aby powiększyć):

Autorzy: Bogdan Romek, Mirosław Nagórny

sztandary celebransi obrzędy wstępne
kazanie prefacja przeistoczenie
ojcze nasz baranku boży modlitwa po komunii
życzenia życzenia ks biskup ministranci
goście obiad kawa kawa
rozmowa tort lody
kiełbasa występ narty
po występach film

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach