Odwiedziny kolędowe - "kolęda"

27 XII 2020 - 21 I 2021

Zdalna kolęda (online).

Ze względu na epidemię w tym roku nie będzie tradycyjnych odwiedzin kolędowych. Dlatego w Babicach proponuję:

 1. Zdalne odwiedziny kolędowe (online) – podobnie, jak spotkania roratnie z dziećmi. Każda rodzina/osoba może wejść na platformę „meet” (klikając w ten link: https://meet.google.com/kcq-rssf-xwg) o umówionej godzinie, by spotkać się w ten sposób z proboszczem na wspólną modlitwę i rozmowę. Datę i godzinę spotkania wybieramy w systemie rezerwacji na stronie parafialnej lub telefonicznie (32 410 21 50 lub 608 242 812). Jednak nalegam, żeby na pierwszym miejscu korzystać z systemu, a telefon potraktować jako wyjście awaryjne. Pod podanym linkiem można się logować z kilku urządzeń (laptopów, smartfonów, tabletów). Może to być przydatne, gdy rodzina jest większa lub gdy ktoś jest poza domem, a chciałby wziąć udział w tym spotkaniu.
 2. Kolęda domowa. Zachęcam do rodzinnej liturgii kolędowej według formularza który można zabrać z kościoła lub ściągnąć ze strony. W kościele są do wzięcia zestawy w kopertach zawierające: formularz rodzinnej liturgii kolędowej, węgielek do rozpalenia i mirra (kadzidło), kreda i obrazek kolędowy. Można zabrać dla każdej rodziny.

Jak się przygotować

 1. Zarezerwuj termin. Wybierz dzień i godzinę. Rezerwacji można dokonywać najpóźniej dzień przed kolędą.
 2. Konto Google. Jeśli jeszcze nie masz, załóż konto w Google.
 3. Przygotuj sprzęt. Przed spotkaniem sprawdź, czy wszystko będzie działało.
  1. Komputer. Podłącz kamerkę internetową. Większość kamer ma wbudowany mikrofon, jeśli twoja nie ma to - podłącz mikrofon. By korzystać z Google Meet musisz mieć odpowiednią przeglądarkę internetową (Firefox, Chrome, Edge, Safari).
  2. Laptop. Nie każdy ma wbudowaną kamerę i mikrofon. Sprawdź wcześniej. Jeśli ich nie ma to podłącz zewnętrzne. Reszta jak w komputerze stacjonarnym. Być może będzie konieczne udostępnienie kamery i mikrofonu w ustawieniach.
  3. Smartfon i tablet. Zainstaluj aplikację Google Meet.
 4. Poznaj Google Meet. Przynajmniej dzień przed spotkaniem połącz się z kimś znajomym przez Google Meet. Zobacz jakie ma funkcje, jakie ustawienia, jak działa. W czasie Kolędy nie będzie na to dużo czasu.
 5. Zaplanuj Kolędę. Zdalna Kolęda będzie taka sama jak zwykle, tyle że... zdalna. Najpierw będzie wspólna modlitwa, potem rozmowa. Ustalcie wcześniej na „rodzinnej naradzie” o czym chcecie porozmawiać, albo o co zapytać.
 6. Bądź gotowy. Kliknij na podany link parę minut przed terminem i czekaj na „nadejście” proboszcza. Tym razem nie ty go wpuścisz do swojego mieszkania tylko on wpuści ciebie do swojego. W czasie spotkania będzie miło, jak kamera będzie włączona.

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach