Spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci

4 XII 2005

W Domu Parafialnym 4 grudnia 2005 roku odbyło się kolejne już spotkanie ze św. Mikołajem. Przyjście św. Mikołaja poprzedziło przedstawienie przygotowane przez młodzież, do którego scenariusz napisała p. Kornelia Czogalik. Przedstawienie nosiło tytuł: "Momo" i było tematycznie (zabranie ludziom czasu) związane z książką Michaela Ende pod tym samym tytułem. Przedstawienie to opowiadało o nowym pomyśle diabłów na schwytanie ludzi w swoje sieci. Próbowali oni tego dokonać podając się za agentów Powszechnej Kasy Oszczędności Czasu. Ludzie dowiadując się ile czasu tracą na spanie, pogawędki z przyjaciółmi, czy opiekowanie się starszą już matką, bez problemu dali się namówić na oszczędzanie w tej kasie, przez co wpadali w sidła diabła. Dzieci musiały się uczyć ekonomii i rachunków, zamiast się bawić i przez to nawet nie napisały listów do św. Mikołaja. To go zaniepokoiło i wysłał swojego posłańca, aby się przekonał, czy dzieci chcą aby przyjechał. Posłaniec spotkał tytułową dziewczynkę Momo, którą diabły zlekceważyły, i dowiedział się o wszystkim. Zdemaskował agentów na oczach ludzi. Ci widząc kto namówił ich do oszczędzania czasu opamiętali się i wszystko wróciło do normy.

Przedstawienie pełne było humorystycznych dialogów i sformułowań, do czego już przyzwyczaiła nas pani reżyser i scenarzysta, a co szczególnie objawia się w czasie "Mikołaja dla dorosłych", który odbywa się w styczniu.

Po zakończeniu przedstawienia przybył św. Mikołaj - biskup. Przemówił do zgromadzonych na sali dzieci i dorosłych i najmłodszym wręczył prezenty (w czasie spotkania o 1500).

Wystąpili:

Momo Żaneta Kowaczek
Pan Fuzi - fryzjer Mateusz Krziżek
Beppo - przyjaciel pana Fuziego Weronika Wardęga
Nicole Marzena Michalska
Dzieci Agnieszka Krziżek,
Hania Czogalik,
Zuzia Luda
Posłaniec Niebieski Daria Stoś
Czarownica Manuela Wardęga
Śmierdek - diabeł Adam Kowalski
Pokrakus - diabeł Joanna Krziżek
Stęchlak - diabeł Michael Łyczek
momo zabawa diabły i czarownica
eliksir Fuzi liczenie
wymiana informacji przyjaciel się dowiaduje o oszczednosciach ekonomia
kolejna ofiara kolejna wpadka próba wciągnięcia Momo
posłaniec pośpiech demaskacja
napisy wspólne zdjęcie św. Mikołaj

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach