XXIX Kabaretowe spotkanie ze św. Mikołajem

6 i 7 I 2007

W sobotę i niedzielę (6 i 7 stycznia 2007 r.) w naszym Domu Parafialnym odbyło się 29 spotkanie kabaretowe ze św. Mikołajem. W oba wieczory sala była pełna po brzegi (w sobotę nawet trochę poza brzegi)

Jak zwykle na początku głos zabrał św. Mikołaj. Nawiązał do święta Trzech Króli oraz do jego związku ze św. Mikołajem. Potem na scenie pojawili się aktorzy. Najpierw przedstawili oni w scence pod tytułem "Jubileusz", 40 lat kapłaństwa naszego ks. Proboszcza. Nawiązywała ona m.in. do początków jego pracy w parafii, wielu podróży jakie Jubilat z parafialnym chórem i scholą odbył po Europie, początków jego pracy w parafii oraz okoliczności przyjęcia jubileuszowego.

Druga scenka pod tytułem "Bajka o Kowaczku" poruszała sprawę zastępcy naszej pani kościelnej w czasie gdy ona przebywała w szpitalu - pana Lucjana Kowaczka. Wszystko odbywało się w formie bajki o kopciuszku. Na początku do pana Lucjana przybywa posłaniec niebieski i oznajmia mu, że otrzyma awans na kościelnego, ale musi punktualnie o 1200 włączyć dzwon na Anioł Pański. Później odbywa się egzamin na kościelnego mianowanego, który po interwencji ks. Proboszcza przeradza się w egzamin na kościelnego dyplomowanego, który nowy kościelny pomyślnie zdaje.

Trzecia scenka nosiła tytuł "Irlandia" i nawiązywała do podróży naszego ks. Proboszcza do Irlandii, którą odbył w celu udzieleniu Chrztu św. wnuczce znajomych. W tej scence również pojawia się posłaniec niebieski, który pyta księdza czego by sobie życzył i zapowiada mu wspaniałą podróż. Krótko po odejściu posłańca ks. Proboszcz odbiera telefon, w którym znajomi informują go, że chcieliby, aby przyjechał do Irlandii i ochrzcił ich wnuczkę. Po długich oporach ks. Proboszcz zgadza się na przelot samolotem.

"Lot" to scenka opowiadająca o przygodach księdza na lotnisku. A konkretnie o problemach przy odprawie osobistej, podczas której w bagażu księdza zaczyna coś "pipać". Do akcji wkraczają antyterroryści, którzy dokładnie przeszukują torbę ks. Proboszcza i znajdują w niej nożyczki do paznokci - powód "pipania". Później ksiądz dowiaduje się przypadkiem o tym, że wczoraj w samolocie, którym ma lecieć odpadło skrzydło i obsługa techniczna już je przyspawała. Po sprawdzniu, czy wszystko ma załatwione wsiada do samolotu.

Ostatnia scenka to można by powiedzieć sztandarowy punkt programu - "Baby". tym razem ich spotkanie rozpoczyna się od uspokajania widzów, że Hyjdla nie "kopła w kalyndorz", czyli nie zmarła. Tila jednak mówi, że kopła, ale w jej kalendarz ścienny. Później dowiadują się o tym, że za moment przyjedzie do nich Frau Angela Merkel - kanclerz Niemiec i rzeczywiście tak się dzieje. Teraz zaczynają się rozmowy z panią kanclerz na różne tematy: od muttergeld'u, który Frida chciała wziąść na swojego męża, przez zmiana wyglądu pani Angeli (z garnituru na spódnicę) oraz dotacje z Unii, które Tila otrzymała na "gybis", aż do moczki, w której zamiast puder cukru był gips.

Spotkanie zakończyła piosenka z życzeniami noworocznymi. Publiczność długo nagradzała aktorów i panią Kornelię Czogalik, która jak zwykle przygotowała wspaniałe teksty, brawami.

Wystąpili: (w nawiasach podano tytuł scenki, w której osoba wystąpiła)

Manuela Wardęga Parafianka ("Jubileusz")
Weronika Wardęga Parafianka ("Jubileusz"),
Stewardesa na lotnisku ("Lot")
Patryk Gruszka Kierowca ("Jubileusz"),
Ks. kurialny ("Bajka o Kowaczku"),
Antyterrorysta ("Lot")
Judyta Gruszka Parafianka ("Jubileusz")
Mateusz Krziżek Parafianin ("Jubileusz"),
Posłaniec ("Bajka o Kowaczku", "Irlandia")
Joanna Krziżek Parafianka ("Jubileusz")
Adam Kowalski Parafianin ("Jubileusz"),
Mąż ("Irlandia"),
Antyterrorysta ("Lot")
Marzena Michalska Parafianka ("Jubileusz"),
Żona ("Irlandia")
Michael Łyczek Ks. Proboszcz ("Jubileusz", "Irlandia")
Mateusz Łyczek Parafianin ("Jubileusz"),
Ks. Proboszcz ("Bajka o Kowaczku", "Lot")
Arnold Dziedzioch Lucjan Kowaczek ("Bajka o Kowaczku"),
Frida ("Baby")
Adrian Tomala Tila ("Baby")
Paweł Iskała Angela Merkel ("Baby")

Zdjęcia: (kliknięcie powiększa zdjęcie)

wprowadzenie św. Mikołaj
Jubileusz
autobus skrzydła rozmowa o jubileuszu
Bajka o Kowaczku
losy Pan Kowaczek posłaniec
posłaniec p. Kowaczek dowiaduje się o zastępstwie piosenka
nowy Kowaczek egzamin egzamin
Irlandia
posłaniec u księdza telefon
Lot
kontrola bagazu antyterroryści
Baby
dwie godają o trzeciej Angela Merkel Angela rozmawia
pełna sala baby zza sceny widownia

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach