Poświęcenie nowych organów

26 II 2012

plakat

W niedzielę 6 lutego 2012 r. przeżywać będziemy w naszej Wspólnocie parafialnej uroczystość Błogosławieństwa nowych organów. Mszy św. pontyfikalnej przewodniczyć będzie Ordynariusz Diecezji Gliwickiej ks. bp Jan Kopiec. Gościć będziemy również prof. Juliana Gembalskiego, który przygotował projekt rozbudowy i nadzorował wykonawstwo, ks. dr Franciszka Koeniga, któremu zawdzięczamy bardzo piękny projekt prospektu i wiele cennych uwag w czasie budowy instrumentu, oraz wykonawcę: szefa firmy organomistrzowskiej Henryka Hobera z Olesna. Po uroczystej Mszy św. prof. Julian Gembalski wykona koncert inauguracyjny.

Nowe organy to instrument 15 głosowy o trakturze elektropneumatycznej, w którym wykorzystano 6 głosów z poprzednich organów a 9 jest nowych. Dmuchawa została umieszczona wewnątrz organów a nie jak poprzednio w wieży.

Wszystkim wykonawcom składam serdeczne podziękowanie za rzetelnie wykonaną pracę. Możemy być dumni, że pozostawimy tym, którzy przyjdą po nas nowy instrument. Oby służył uwielbieniu Boga i uświęcaniu ludzi.

Program uroczystości:

NIEDZIELA - 26 lutego 2012 r.
1000 - Uroczysta Msza św. celebrowana przez ks. bpa Jana Kopca połączona z obrzędem pobłogosławienia nowych organów
1100 - Koncert inauguracyjny w wykonaniu prof. Juliana Gembalskiego

W kolejne niedziele Wielkiego Postu w naszym kościele odbędą się koncerty na nowych organach:

NIEDZIELA - 4 marca 2012 r.
1500 - Brygida Tomala (Babice - Katowice)
NIEDZIELA - 11 marca 2012 r.
1500 - Mariola Brzoska (Zawada Książęca - Gliwice)
NIEDZIELA - 18 marca 2012 r.
1500 - Bogdan Stępień (Gliwice)

Copyright 2008 © Parafia św. Anny w Babicach